Neutrofiilide madal tase aastasel lapsel 19.01.23 / Laborimeditsiin

Külastaja küsib:

1a ja 6k lapsel on pidevalt hemogrammis neutrofiile alla 0,5, keskmiselt on näit 0,2 või maksimaalselt 0,3. Kui tõsine antud olukord on ja kas neutrofiilide pikaajaline langus võib olla seotud koroona põdemisega? Ühel korral on neutrofiilide proov jäänud normi ja kohe 2 päeva hiljem kukkus näit tagasi 0.23 peale.

Arst vastas:

Marge Kütt

dr Marge Kütt

Laborimeditsiini arst

Põhja-Eesti Regionaalhaigla

Tere

Neutropeenia on lapsel tõesti olemas, kuid muud terviseinfot teadmata ei saa ma oletada, mis seda põhjustab.
Pigem soovitan nõu pidada perearsti ja pediaatriga, vajadusel ka hematoloogiga.
Seost koroonaviiruse põdemisega ei saa objektiivsete uuringutega kuidagi kinnitada, kuid muidugi ei saa ühtegi võimalikku põhjust välistada.

Lugupidamisega
Marge Kütt