Eemaldatud kilpnääre 14.11.17 / Endokrinoloogia

Külastaja küsib:

Tere,
Minu isal eemaldati mõlemad kilpnäärme sagarad kuna nende külge oli kinnitunud kasvaja.
Tahaksin teada, mis on kõige olulisem toitumise puhul? Tervislikult toitumine on arusaadav, kuid kas on midagi, mida peaks vältima? Olen kuulnud, et keha tuleb hoida happe vaba..

Arst vastas:

Anu Ambos

dr Anu Ambos

Endokrinoloog

SA PERH Mustamäe korpus

Tere!
Teie isa võib süüa kõike, mis maitseb. Tervisliku toitumise üldistest põhimõtetest on muidugi soovitav kinni pidada nagu isegi õigesti märkisite. Ei happe, aluse ega millegi muu vabana Teie isa oma keha hoidma ei pea. Oluline on asendusravi sünteetilise kilpnäärmehormooniga, mida isa peab iga päev temale sobivas annuses sisse võtma.
Tervitades,
dr. Anu Ambos.