Kilpnääre eemaldatud, hingetoru "surub" vastu kaela 27.06.12 / Endokrinoloogia

Külastaja küsib:

Mul on küsimus selline, et peaagu aasta tagasi tehti mulle operatsioon, mul oli kilpnäärme ületalitlus ja terve kilpnääre lõigati ära. Nüüd olen tähele pannud, et hingetoru surub kuidagi vastu kaela, kas see on normaalne?

Arst vastas:

Anu Ambos

dr Anu Ambos

Endokrinoloog

SA PERH Mustamäe korpus

Tere!
Hingetoru asub kaela sees ja olen päris kindel, et ei suru mitte kuhugi. Kui kilpnääre on täielikult eemaldatud, ei saa ka see kuhugi suruda. Mõnevõrra võib kalastruktuure nihutada lõikusjärgselt tekkiv armkude. Kõige tõenäolisemalt on tegemist psühhosomaatilise ebamugavustundega. Igaks juhuks võiksite siiski lasta perearstil oma kaela katsuda või ultraheliga üle vaadata.
Tervitades,
dr. Anu Ambos