L-Thyroxini tarbija 09.02.07 / Endokrinoloogia

Külastaja küsib:

Minu kilpnääre on vähi tõttu eemaldatud, olen juba 7. aastat L-Thyroxini kasutaja. Mis juhtub minuga kui ma pole nädal aega järjest ravimit võtnud, mis juhtub, kui ma ei võtakski edaspidi?

Arst vastas:

Anu Ambos

dr Anu Ambos

Endokrinoloog

SA PERH Mustamäe korpus

Tere!
Kahjuks tuleb Teil L-türoksiini võtta elu lõpuni ja sellest loobumist nädalaks või püsivalt ei saa ma kuidagi soovitada. Kui vahele jääb mõni üksik päev, ei juhtu siiski midagi.
Kui loobute asendusravist, ei ole Teie organismis enam kilpnäärmehormooni (kilpnääre on ju eemaldatud), mis tähendab alatalitluse ja sellele iseloomulike vaevuste kujunemist - tursed, külmatunne, südametegevuse aeglustumine, kõhukinnisus, kaalutõus jne.jne. Lühidalt tähendab see vananemist ennaktempos. Lisaks võib ka kilpnäärmevähk tagasi tulla (L-türoksiin surub alla türeotroopse hormooni TSH sekretsiooni, rohke TSH soodustab kilpnäärmevähi kasvu).
Tervitades,
dr. Anu Ambos.