L-Thyroxin'i kõrvaltoimed 26.10.07 / Endokrinoloogia

Külastaja küsib:

Tere,
Võtsin esimese tableti L-Thyroxin'i (50 mg), päeva jooksul tekkis südame pekslemine, edasi iiveldus ning kõhulahtisus ja temperatuuri tõus kuni 38C. Kas tegemist võib olla tableti kõrvaltoimetega ning kui on, siis kuidas ja kas peaksin ravi jätkama? Lisaks peaksin süstima Diphereline't, kas need 2 ravimit koos võivad omakorda tekitada kõrvalmõjusid?

Arst vastas:

Anu Ambos

dr Anu Ambos

Endokrinoloog

SA PERH Mustamäe korpus

Tere!
Kaldun arvama, et tegemist ei ole L-türoksiini kõrvaltoimete, vaid juhusliku kokkusattumusega (ravi alustamine L-türoksiiniga ja viirus- või bakteriaalne infektsioon). Pidage mõned päevad vahet ja kui palavik ja kõhulahtisus on möödunud, proovige uuesti L-türoksiini võtta.
Diphereline´iga ei tohiks L-türoksiinil koostoimeid olla ja võite võtta üheaegselt mõlemat ravimit.
Tervitades,
dr. Anu Ambos