L - Thyroxin 08.07.15 / Endokrinoloogia

Külastaja küsib:

Võtan L - Thyroxin'i 150 mikrogrammi päevas.
Umbes kuu aega tagasi sai tehtud analüüsid, S - TSH - 25,85
Nüüd aga küsimused: Millest võib olla tingitud selline tõus?
Kas on olemas veel mõni teine ravi, ravimid (peale L-Thyroxin'i)?
Mida soovitate teha?

Arst vastas:

Anu Ambos

dr Anu Ambos

Endokrinoloog

SA PERH Mustamäe korpus

Tere!
Mitte, et L-türoksiin pole aidanud, vaid ravimi annus pole piisav olnud. L-türoksiini annusel pole ülemist piiri, võtta tuleb nii palju, kui vaja, et analüüsid korras oleksid. Kui 150 mcg päevas jääb väheks, tuleb võtta 200 või isegi 250 mcg päevas. Sellised suured annused pole tavalised, aga ka mitte haruldased. Igaks juhuks tuleb jälgida ka FT4 muutust ja võtta ravimit kindlasti hommikul tühja kõhuga, kindlasti eraldi raua- või kaltsiumipreparaatidest.
Tervitades,
dr. Anu Ambos.