2.9a lapsel põsed punased 06.04.24 / Allergoloogia

Külastaja küsib:

Tere laps käis nädal lasteaias ja eile ööse oli kuidagi kahtlane ja uimaneööse oli väike palavik ja hommiku oksendas aind vedeliku välja päevajooksul läks paremaks enam ei ole oksendanud ja nüüd õhtu jälle põsed punased oleme nädalavahetusel maal ja pepu küünlad on kaasas juhul kui palavik peaks tõusma. Ja teine asi on selles et 7kuisel lapsel hakkab hääl ära minema ei ole külma saanud, ei köhi nohu ei ole ja palaviku ka poöe millest võib hääle kadumine ära minna.

Vastust ootama jäädes😊

Arst vastas:

Kaja Julge

dr Kaja Julge

Pediaater

SA Tartu Ülikooli Kliinikum

Tere,

Kõige sagedasem hääle käheduse/kadumise põhjus on larüngiit ja selle põhjuseks infektsioon. Et lapsel oli väike palavik ja oksendamine, toetavad need nakkuse võimalust. Larüngiidi puhul tekib tavaliselt ka köha ja kui tekib kõriturse, siis muutub sissehingamine raskendatuks, häälekaks (striidor). Hääl võib kähedaks muutuda/tekkida hääletus karjumise järgselt.
Praegu on lastel palju RSV infektsiooni.
Perearst saab anda edasi nõu sõltuvalt sellest, kuidas haigusnähud püsivad, mis nähud lisanduvad/taanduvad.

Heade soovidega,
Kjulge