3-kuusel allergiad? 15.10.19 / Allergoloogia

Külastaja küsib:

Tere! Kas 3-kuusel lapsel saab juba testidega teha kindlaks allergiaid? Hetkel laps rp toidul, aga põsed, otsaesine ja ka jalad kuivasid laike täis. Vahepeal parem, siis nägu jälle päris hull. Mul endal ka olnud lapsena atoopiline dermatiit. Hetkel ostetud apteegist kreem, aga ei ole nagu tulemust andnud paranemiseks.

Arst vastas:

Kaja Julge

dr Kaja Julge

Pediaater

SA Tartu Ülikooli Kliinikum

Tere,

Põhimõtteliselt saab allergiat uurida ka kolme kuu vanusel imikul, kuid testid on harva positiivsed.
Kuivad laigud on iseloomulikud atoopilisele dermatiidile, kuid dermatiit ei tarvitse olla seotud alati allergiaga.
Et lööve on lapsel olnud ägenemiste ja vaibumistega, siis võib olla põhjuseks toit, mida ise sööte, sest see jõuab rinnapiima kaudu ka lapsele. Atoopilise dermatiidi võimalusele viitab ka see, et probleemid on ajaga süvenenud.
Esmajoones oleks hea minna perearsti vastuvõtule. Enne sinna minekut püüdke kirja panna oma toit ja ka see, kas märkate lööbe muutumist seoses sellega mida ise sõite. Kreemitamist oskab soovitada perearst, nädalase toidupäeviku põhjal tekib ilmselt ka mõtteid, mida oleks hea toidus vältida. Vajadusel saadab perearst allergoloogi vastuvõtule, et teha uuringuid.

Heade soovidega,
Kjulge

Kas see arutelu oli kasulik?

Nõuanded teemal: Allergoloogia

8 kuusel lapsel silmavalgetel krobelised alad

Tere, Umbes kuu aega tagasi avastasime, et meie 8 kuusel lapsel 1 silmvalge sisenurgast punane ja limaskestal näis olevat nagu mingi kõrgem koht. Käisime järgemööda 2 erineva arsti juures ja tarvitasime ...

Kaja Julge

Vastas dr Kaja Julge

Tere,

Olete kasutanud Fucithalmic silmatilkasid, mis on infektsioonivastane ravim ja lecrolyn on nõrk allergiavastane ravim. Allergiaga kaasneb tavaliselt silmade punetusega ka sügelus, pisarate ...

Loe edasi


Vaata kõiki nõustamisi

Küsi foorumist

Küsi

Ei saanud vastust? Küsi arstilt: