Kloori või päikese allergia? 07.12.22 / Allergoloogia

Külastaja küsib:

Tere. Olime lapsega soojamaareisil kui tal (3a) tekkis teiseks päevaks põskede punetus, väikesed täpikesed/punnid. Kolmandaks päevaks oli kogu ülakeha samuti kaetud imepisikeste täpikesed, lõug ja põsed paistes. Kas tegemist võib olla basseinis oleva kloori, päikese või päikesekaitse kreemis sisalduvate ainete allergiaga? Lapsel oli eelmise aasta nov allergiline reaktsioon penitsiliinile, olime haiglaravil. Hiljem käisime allergia testil, mitte midagi välja muudest allergeenidest ei tulnud

Lugupidamisega

Arst vastas:

Kaja Julge

dr Kaja Julge

Pediaater

SA Tartu Ülikooli Kliinikum

Tere
Kõige tõenäosem on reaktsioon päikesele, kuid välistatud ei ole ka teised tegurid. Võite jätkata Zyrteci andmist ja tundliku naha niisutav niisutav kreem sobib. Kui sellest jääb väheks võib kasutada ka nõrka hormoonkreemi.
Heade soovidega,
Kjulge