Allergilise astmaga lapse koroona risk 07.01.21 / Allergoloogia

Külastaja küsib:

Tere, minu pojal on diagnoositud astma, mis sai alguse allergiast umbes 5 aastaselt, käime dr. Maire Vasara vastuvõttudel. Kuna on astma diagnoos, siis on ju ka koroona viiruse riskirühm see? Olen mures, kool läheb kontaktõppele, soovin, et poiss õpiks kodus edasi. Kooli direktor nõuab erialaarsti tõendit, et on soovituslik distantsõpe. Vastuvõtule ju minna ei saa kohe. Palun,kas saate seda riskirühma kuuluvust kinnitada.

Arst vastas:

Kaja Julge

dr Kaja Julge

Pediaater

SA Tartu Ülikooli Kliinikum

Tere,

Astma diagnoos ei tähenda seda, et laps ei tohiks koolis käia. Ka Covid-19 epidemioloogiline olukord ei ole koduõppe näidustuseks kui teised on kontaktõppel.
Kõige olulisem on see, et astma oleks raviga kontrolli all. Lapse viimasest vastuvõtul käimisest on möödas enam kui kaks aastat ja seepärast oleks vajalik tulla uuesti lapsega raviarsti dr. M. Vasara vastutõtule. Pange kontrollile tuleku aeg kirja elektroonselt läbi kliinikumi kodulehe või helistades registratuuri telefonil 7319100.
Retseptikeskuse andmetel on perearst ravimid välja kirjutanud ja jätkake vastuvõtule tulekuni Flixotide kasutamist hommikul 1 doos ja õhtul 1 doos. Perearst saab retsepte edasi pikendada.

Heade soovidega,
Kjulge