Kolme kuulsel beebil pikalt köha 20.01.19 / Allergoloogia

Külastaja küsib:

Tere, minu kolme kuusel beebil on olnud köha alates 16detsembrist ehk viis nädalat. On ainult.köha ja nohu, nohu vahepeal taandus,kuid nüüd on tagasi. Palavikku pole kordagi olnud. Köha pn rögane ja ta ei jõia seda välja köhida. Oleme käinud korduvalt perearsti juures, ta on kuulanud, vahepeal oli kahinat kuulda, kaks nädalat tagasi, siis sai ka vereproov kannast tehtud, kuid kõik oli korras vereprooviga. Reedel tehti sõrmeotsast crv, mis oli 1,9,ehk korras. Perearst ka kuulas ja kui beebi oli kõhuli oli kops puhas. Samas köha ikka jätkuvalt, köhib päevas mitmeid kordi, ka läbi une. Ravinud olen kogu selle aja vältel NaCL auruga ja määrisin ka hustagili, nohu puhastan humeriga ja rihomeriga. Köha aga ikka samasugune ragisev, lapsel läks ka hääl kähisevaks nüüd juba nädal tagasi. Kuidas või millega ma saaksin beebit veel aidata ja millest selline köha olla võib? Aitäh

Arst vastas:

Kaja Julge

dr Kaja Julge

Pediaater

SA Tartu Ülikooli Kliinikum

Tere,

Arvan, et oleks õige pöörduda laste allergoloogi vastuvõtule, sest kõik laste allergoloogid tegelevad ka kopsu probleemidega. Kirjas toodud haigusnähtude kirjelduse järgi ei saa nõu anda, vaja on lisauuringuid.
Heade soovidega,
Kjulge