Väikesed punnid ja punetav nahk 09.10.23 / Allergoloogia

Külastaja küsib:

Tere,

3-kuusel beebil, kes on rinnapiima toidul, on juba 20 päeva kestev allergiline reaktsioon. Käisin laste emos ja määrati zyrtec tilgad ja sibicort kreem, toimisid hästi aga ainult ajutiselt. Kui rohud ära jätan on allergia kohe tagasi. Levinud ka juba kaelavoltidele ja kergelt kõhu piirkonnale. Söön mitu päeva juba ainult tatart ja voodilinad pestud mitu korda loputades, laps magab siidilinadel. Mida edasi teha? Kas rohtude võtmisega jätkata? Mis tüüpi allergiaga võiks pildi järgi tegu olla.

Arst vastas:

Kaja Julge

dr Kaja Julge

Pediaater

SA Tartu Ülikooli Kliinikum

Tere,

Välistatud ei ole toiduallergia. Seda võimalust toetab Zyrteci ja Sibicorti hea mõju. Kui lähisugulastel on olnud allergiat, siis ka see toetab allergia võimalust.
Selles vanuses võivad olla allergia põhjustajaks rinnapiima kaudu saadud piim ja muna, kuid esimeses järjekorras oleks õige jätta menüüst välja kakao, tomat, tsitrusviljad, kiivi, maasikad, pähklid.
Dieedi mõju ei avaldu kohe esimestel päevadel, alati mitte ka ka paari-kolme nädala jooksul. Et vältida mõttetut väga ranget dieeti oleks hea pidada toidupäevikut ja selle alusel pidada nõu perearstiga, kes otsustab allergoloogi konsultatsiooni vajaduse.
Zyrteci ja Sibicorti kasutamist ei pea kartma ja neid on sageli vaja ka siis kui lööbe põhjus selgunud. Kindlasti on asjakohane niisutavate kreemide tarvitamine, nahaärritajate vältimine.
Infot leiate www.allergialiit.ee
Heade soovidega,
Kjulge