beebil allergia? 21.04.18 / Allergoloogia

Külastaja küsib:

Tere! Pisikesel 1 kuu ja 2 nädalasel beebil on tekkinud imepisikesed punnid üle näo, pähe ja natukene ka kaelale. Küsisin perearstilt, kas on tegu allergiaga või on see normaalne. Arsti arust oli see normaalne. Mis minu aga endiselt küsimusi tekitab on see, et miks on punnikesed just nendes kohtades, kus pole beebil riideid. Pisikest riietan tihti hõlmikbodydesse ja punnikesed on täpselt kaelal kolmnurga kujuga, kuhu hõlmad ei ulatu. Punnikesed ajavad lõpuks välja ka kollakamat värvi vedelikku ja need on olnud tal juba vähemalt 3ndast nädalast. Nende punnide tõttu on lapsel nahk päris kare aga ei julge umbropsu hakata mingit kreemi peale ka panema. Siit minu küsimus, kas on tõesti see normaalne või on beebi millegi suhtes siiski tundlik/allergiline?

Arst vastas:

Kaja Julge

dr Kaja Julge

Pediaater

SA Tartu Ülikooli Kliinikum

Tere,

See lööve ei ole iseloomulik allergilisele lööbele
ja suure tõenäosusega möödub ravimata.
Kui löövet tuleb oluliselt juurde, oleks hea näidata nahaarstile.
Ainult pildi ja lühikirjelduse järgi ei ole võimalik täpsemaid nõuandeid anda.

Heade soovidega,
Kjulge