Lipoom? 06.04.10 / Üldkirurgia

Külastaja küsib:

Selja peal, naha all on hernetera suurune tugev tükk, kompamisel ebameeldivalt valulik, aga kui ei puuduta, ei anna tunda. Millega võib tegu olla?
3 a.tagasi eemaldati mul üks rasvkasvaja, aga see tükk on kuidagi teistsugune.

Arst vastas:

Jaan Tepp

dr Jaan Tepp

Üldkirurg

Põhja Eesti Regionaalhaigla

Tegu võib olla nii ateroomi kui ka lipoomiga. Alati pole enne eemaldamist võimalik öelda, kummaga tegemist on. Mõlema ravi seisneb kirurgilises eemaldamises.