muhk käel naha all 19.09.08 / Üldkirurgia

Külastaja küsib:

Tere!
Mul on käe varre välimisel küljel (umbes 10 cm enne käelaba) naha all mingi muna või muhk. Muhk on umbes 1cm ja kõva, kui nahka tõmban siis tuleb muhk ka kaasa, nii et kusagil kinni ta ei ole,vaid naha küljes. Valus muhk ei ole, avastasin lihtsalt kui keha kreemitasin. Traumasid ei mäleta et oleksin sinna saanud. Mis see võiks olla ja kas on ohtlik? Millise eriarsti poole peaksin pöörduma?

Arst vastas:

Jaan Tepp

dr Jaan Tepp

Üldkirurg

Põhja Eesti Regionaalhaigla

Tõenäoliselt on tegu lipoomi või lipofibroomiga, mis on healoomuline kasvaja. Kui see segab, tuleb see eemaldada, muud ravi ei ole. Pöörduda tuleks kirurgi poole - vajalik perearsti saatekiri.