Miks tasub joogat teha?

Miks tasub joogat teha?

Iidne Idamaade enesetäiustamisõpetus jooga on keha, meele ja vaimu treening, kus inimene tegeleb iseendaga nii vaimsel kui ka füüsilisel tasandil. On erinevaid joogastiile, mis sobivad eri iseloomude ja soovidega. Aastate jooksul on läbi viidud palju teadusuuringuid, mis on üldiselt tõestanud jooga kasu tervisele - nii kehale kui vaimule.

Jooga eesmärk on alati olnud vaimne. Jooga aitab jõuda iseenda sügavama olemuseni, otsides seejuures tõelist vabadust ja sisemist õnne. Niisuguse sügavaima harmoonilise tuumani jõudmisel on joogameistrite sõnul võimalik täiel rinnal elada ja tunda elust maksimaalset rõõmu. On teada, et mediteerimine tekitab suurema aktiivsuse selles aju osas, mida seostatakse õnnetunde ja tugevama immuunsussüsteemiga

Regulaarne jooga harrastamine vähendab depressiooni ja suurendab oluliselt heaoluhormooni taset kehas. Jooga aitab leida meelerahu ja suurendab vaimset stabiilsust, mis omakorda aitab jääda kriisiolukordades rahulikuks ning üle saada vihast, hirmust, ihadest ja muredest.

Jooga aitab tõsta enesehinnangut. Joogafilosoofia järgi on inimene jumala kehastus. Joogaharjutusi tehes hakkab inimene end rohkem väärtustama ja tundma rohkem tänulikkust, empaatiat, võimet andestada ja armastust.

Keskendumine on tervendav. Keskendumine ja rahulik hingamine on jooga juures ühed olulisimad komponendid. Jooga õpetab rahunema, sügavamalt mõtlema ja keskenduma.

Õigete joogateadmistega võib joogapoose ja -tehnikaid kasutada peaaegu iga haiguse tervendamiseks. Joogapoosi tervendav mõju hakkab mõjuma, kui hoida poosi vähemalt 1-2 minutit. Ent mida kauem poosi hoida, seda tugevam mõju on. Poosi tõhusust mõjutab aga veel rohkem õigele energiakeskusele ehk tšakrale keskendumine.

Püsivalt ja järjepidevalt joogat praktiseerides tundub keha tervema ja energilisemana. Keha muutub vähem vastuvõtlikuks haigustele ja igapäevastressi mõjule. Jooga alandab kõrget vererõhku ja stimuleerib vereringet. Joogat praktiseerides väheneb südamerabanduse ja insuldi oht. Jooga tugevdab lihaseid ja liigeseid. Joogapoosid aitavad lümfisüsteemil tugevdada haigustele vastupanu ja väljutada jääkaineid ning hävitada vähirakke.

Joogaga paraneb keha paindlikkus ja rüht. Esimeses joogatunnis ei pruugi paljud olla võimelised oma varbaid puutuma, kuid pärast korduvaid harjutusi hakkab venitusvalu kaduma ja peagi on võimalik sisse võtta ka pealtnäha võimatud poosid. Tegelikult ei ole jooga eesmärk keeruliste pooside täiuslik sooritamine, vaid arendada inimest läbi kerge ja meeldiva praktika.

Erinevad joogaharjutused aitavad kaasa une parandamisele. Kõige paremini aitavad und ligi meelitada keha rahulik sirutamine ja venitamine ning lõdvestamine. Vastavaid joogaharjutusi on hea teha igal õhtul samal kellaajal, sest siis saavad keha ja meel signaali, et aeg on lõpetada toimetamine ning valmistuda uinumiseks.

Kas see artikkel oli kasulik?

Jaga

 

Lisa kommentaar

Saada