Eesnahapõletik ja järeltilkumine 12.01.06 / Uroloogia

Külastaja küsib:

Tere!

Olen 28a mees, abielus. 1.5a tagasi õnnestus nii mul kui abikaasal saastunud veekogust hankida enterokokk, mis väljendub minul diagnoositud eesnahapõletikus ja temal emakakaelapõletikes. Ravi on tehtud erythromyciniga, gentamycini+penicilliniga. Tulemusi ei ole, ravi teha rohkem ei osata. Püsib põletikust tingitud ebameeldiv lõhn.

Lisaks teostati 2004 lõpp 2x suguhaiguste uuringud, mille tulemused olid negatiivsed. Nende uuringute tagajärjel tekkis aga järeltilkumine - peale kusemist valgub veel osa pükstesse. Kas võib tegu olla traumeeringuga? Kuidas seda parandada? Nii põletik kui tilkumine on eluisugi ära võtnud, sest see ei ole normaalne elu.

P.S. võib-olla väga rumal küsimus, aga kas eesnahalõikus aitaks põletikust lahti saada?

Arst vastas:

dr Ülo Zirel

Uroloog

Põhja Eesti Regionaalhaigla, uroloogia osakond

Tere,
järeltilkumine on kõige tõenäolisemalt põhjustatud läbipõetud põletikust. Kui eesnahk on põletiku tagajärjel moondunud ning eenaha põletik püsib, on just targem eesnahk operatsiooniga eemaldada.
Ülo Zirel