Uriin roheline 12.12.12 / Uroloogia

Külastaja küsib:

Umbes kuu aega tagasi märkasin ühel hommikul, et uriin on helerohelist värvi. Kuna järgmisel päeval oli taas normaalset värvi, siis ei pööranud sellele tähelepanu.
Täna hommikul oli uriin taas roheline. Ei mäleta, et oleksin midagi erilist söönud või joonud eelmisel õhtul.
Kas tegemist mingi haiguse tunnusega või on see normaalne?

Arst vastas:

Meestearst Kristjan Pomm

dr Meestearst Kristjan Pomm

Meestearst

Tere

Uriin rohelist värvi ei normaalselt ei ole. Värvus võib varieeruda valgest tumekollaseni ja sõltuda tarbitud vee kogusest ja ka söödud toidust. Näiteks peet teeb uriini punaseks. Asparaagus ja B-vitamiinid võivad uriini muuta roheliseks. Roheline värvus võib viidata ka põletikule. Samas põletiku korral peaks see olema püsivamalt rohekas. Kindluse mõttes soovitan taas arstiga nõu pidada ja sealhulgas ka suurenenud eesnäärme osas hetkeseis üle hinnata.

Heade soovidega

Kristjan Pomm
Tartu Ülikooli Meestekliinik Tallinnas