Urineerimise probleem 29.11.12 / Uroloogia

Külastaja küsib:

Pikemat aega piinab probleem, kus peale urineerimist lekib püksi uriini. Kui probleem aastaid tagasi algas, olid vaid mõned üksikud tilgad, kuid nüüd juba tuleb püksi ebameeldivalt palju uriini. Urineerimas käies ei saa kurta uriini vähesuse üle, kuid seistes poti juures peale urineerimist kasvõi 10 minutit, siis alati peale suguti pükstesse panemist lekib uriini. Analoogne olukord ka seemnepurskega - seemnepurske ajal tuleb spermat normaalselt, kuid mõne aja möödudes "lekib" sugutist veel suhteliselt suur hulk spermat. Kas oskate öelda, milles on probleem ja kas sellele probleemile on võimalik leida lahendus?

Arst vastas:

Meestearst Kristjan Pomm

dr Meestearst Kristjan Pomm

Meestearst

Tere

Kirjeldatud kaebus võib viidata probleemile eesnäärmes (nt prostatiit) ja soovitan seega pöörduda meestearsti poole, et olukorda uurida ja vajalikud analüüsid teha. Üldiselt on võimalik põhjuse teadmise korral ka ravimite või muude soovitustega ikka aidata ning seega ärge kahelge arstiga nõu pidada.

Heade soovidega

Kristjan Pomm
Tartu Ülikooli Meestekliinik Tallinas