Liikuv munand 12.12.12 / Uroloogia

Külastaja küsib:

Tere, probleem on selline, et ükspäev avastasn, et üks munand on ära kadunud ja leidsin ta ülevalt poolt ja lükkasin oma pessa tagasi, aga tal meeldib ikka aeg ajalt minema minna õigest kohast. Kuhu ma peaksin selle murega pöörduma ja mida annab teha selle puhul ning kas see on kuidagi ohtlik?

Arst vastas:

Meestearst Kristjan Pomm

dr Meestearst Kristjan Pomm

Meestearst

Tere

Kui munand veidi liigub ja on reeglina ikka oma õiges kohas, siis ei pea midagi ette võtma. Vajadusel võite pöörduda uroloogi või meestearsti poole. Munandid võivad ka normaalselt olla veidi liikuvad ja näiteks külmaga tõusevad munandid üles poole.

Heade soovidega

Kristjan Pomm
Tartu Ülikooli Meestekliinik Tallinnas