Refluks gastriidiga 10.05.20 / Toitumine ja ülekaalulisus

Külastaja küsib:

Kas antud diagnoosiga võib juua kummeliteed?
Lugesin ajalehest , et refluksi puhul ei ole kummelitee hea. Kas taimsed tooted koos ravimitega võiksid olla vastunäidustatud? (Nexium+libejalaka kapslid)
Aitäh.

Arst vastas:

Kristel Ehala-Aleksejev

dr Kristel Ehala-Aleksejev

Arst-toitumisterapeut

Tartu Ülikooli Kliinikum

Tere.

Mõnedele patsientidele kummelitee ei sobi, kuid vastunäidustatud ta refluksi korral ei ole, pigem vastupidi. Taimsete preparaatide võimalikku kasutamist koos määratud ravimitega võiksite arutada oma raviarstiga. Eelkõige võiksid taimsed preparaadid toetada seedetedevust ravivabal ajal.

Parimatega, dr. Ehala