Sööks koguaeg 06.03.17 / Toitumine ja ülekaalulisus

Külastaja küsib:

Tere
minu mure seisneb selles et ma lihtsalt tahaks koguaeg midagi süüa . mitte et ainult magusat tahaks vaid ka soolast vahet pole mis kapis on seda võtad ning sööd. enne sellist probleemi polnud . vaid see tuli eelmise aasta suvel .enne seda mai kuus läksin oma kallimast lahku. olen mõelnud et võtan ennast nüüd kokku ja enam nii ei söö aga paar päeva kui sedagi ainult suudan ja siis hakkab otsast peale .
selle söömisega olen juurde võtnud 5 kilo . ka sellepärast on nii halb olla ma pole kunagi paks olnud vaid täiesti normaalse kehaga . mitte ka kõhna olnud . ma lihtsalt ei saa aru milles asi võib olla . äkki oskate nõu anda mis moodi saaks sellest vabaks või midagi sellist . hetkel tunnen nagu see oleks juba minu sõltuvus .

Arst vastas:

Kristel Ehala-Aleksejev

dr Kristel Ehala-Aleksejev

Arst-toitumisterapeut

Tartu Ülikooli Kliinikum

Tere.
Võimalik, et ülesöömine on seotud psühholoogiliste probleemidega, mistõttu soovitan nõu pidada mõne psühholoogi või psühhoterapeudiga. Vastava alaga tegelevad näiteks psühholoogid Sensuse keskuses (tallinnas, Pänus). Tartus on võimalik pöörduda söömisprobleemidega TÜK söömishäirete keskusesse. Pidev söömine võib olla seotud vähese või halva kvaliteediga unega, tasakaalusttamata toiduvalikutega, vähese liikumisega, jmt. Kindlasti tasuks oma toiduvalikud laiemas plaanis üle vaadata ja vajadusel paluda abi tasakaalustatud toitumisplaani koostamiseks.
Parimatega, dr. Ehala