Kehakaalu tõstmine. Tuleb kõne alla? 09.11.13 / Toitumine ja ülekaalulisus

Külastaja küsib:

Tere!

Olen 14-aastane tüdruk. 157 cm pikk ja kaalun 48 kg. Probleem on selles, et olen aastaga palju kaalu kaotanud ja selle tõttu jäid ka "päevad" ära. Pöördusin naistearsti vastuvõtule, kes soovitas mul kaalu tõstma hakata. Ma pole praegu alakaalus ega ka ülekaalus. Täiesti normaalne, nagu ma aru olen saanud. Mul on välja kujunenud ka toitumisprobleem, aga kas oleks hea siis kaalu hakata tõstma, kuniks "päevad" tagasi tulevad?

Lugupidamisega

Arst vastas:

Kristel Ehala-Aleksejev

dr Kristel Ehala-Aleksejev

Arst-toitumisterapeut

Tartu Ülikooli Kliinikum

Tere.
Püevade ärajäämine on tõsine probleem. Igal ühel meist on oma kaaluvahemik, kus keha toimib kõige paremini. Teie jaoks on ilmselt 48 kilo liiga vähe, mistõttu tuleb oma kehakaalu tõsta ja seega ilmselt päevast toiduratsiooni suurendada. Lisage menüüsse näiteks kala, täisteratooteid, kaunvilju.
Heade soovidega,
dr.Ehala