Alakaal 26.02.11 / Toitumine ja ülekaalulisus

Külastaja küsib:

Tere! Olen 19aastane neiu 155 cm pikk ja kaalun ainult 37 kg. Olen eluaeg olnud pisike ja peenike ja ka kaalunud vähe. 5 kuud tagasi kaalusin veel 41 kg, aga rohkem pole ma kunagi kaalunud ka. Käin ka tööl ja teen vahepeal füüsiliselt rasket tööd ka. Hommikul söön alati, lõunaaajal söön alati sooja toitu, õhtul üritan ka sooja toitu süüa, kui aega jääb. Sooviksin teada, et kas nii väike kehakaal mu tervist kuidagi mõjutama ei hakka, praegu on tervis muidu korras. Tahaksin väga kaalus juurde võtta, kas peaksin pöörduma mõne spetsialisti poole?
Ette tänades K.

Arst vastas:

Kristel Ehala-Aleksejev

dr Kristel Ehala-Aleksejev

Arst-toitumisterapeut

Tartu Ülikooli Kliinikum

Tere.
Kuna tegu on tugeva alakaaluga, siis soovitaksin siiski pöörduda arsti konsultatsioonile, et välistada terviseprobleemidest tingitud kaalulangus. Nii nagu liigne kehakaal nii mõjub alakaalgi organismile pikas perspektiivis kahjustavalt. Kuna kirja põhjal oletan, et teie elutempo on küllalt intensiivne, siis ilmselt tarbite oma vajadustest vähem energiat ehk teisisõnu teie päevane toiduratsioon ei kata teie organismi vajadusi. Ngu ikka soovitan teil ennast analüüsida, kasutades toitumine.ee lehekülje abi ning vajadusel võite pöörduda toitumise osas nõustamisele. Teie kasvu ja elutempot arvesse võttes peaksite kaaluma vähemalt 44-45 kilo.
Heade soovidega,
dr.Ehala