Toidurasvad ja östrogeenid 18.07.09 / Toitumine ja ülekaalulisus

Külastaja küsib:

Tere,
Aastaid tagasi muutsin endokrinoloogi külastamise järel oma toitumist, et kaalu alandada ja kontrolli alla saada. Arsti sõnul pidin negatiivse kaloraaži tekitama ning sedasi jätsin paljud toiduained menüüst välja. Et aga kõhtu täis saada, asendasin suurema kalorsusega toiduained madalama energiasisaldusega aedviljade jms valikuga, sest neid sai süüa rohkem. Samuti jätsin välja õli ja või ning toidu valmistamiseks kasutan enamasti aurutamist või keetmist. Sellegipoolest saan loomseid rasvu määrdejuustust, keefirist, piimast, jogurtist ning söön kanaliha jm konserve.
Mõned aastad tagasi jäi mul menstruatsioon ära ning mulle on öeldud, et asi on kaalukaotuses ja selles, et ma rasvasid ei tarbi. Kas see võib nii olla, kuigi ma ju ise tean, et saan rasvasid toidust. Samuti, kuidas on omavahel seotud madala kalorsusega toit ja östrogeenide tootmine? Kuidas toitumine seda protsessi mõjutab?

Tervitades,
L.

Arst vastas:

Kristel Ehala-Aleksejev

dr Kristel Ehala-Aleksejev

Arst-toitumisterapeut

Tartu Ülikooli Kliinikum

Tere.
Vastasin teie kirjale TÜ Meestekliiniku meililisti kaudu. Ilmselt olete selle kätte saanud.
Heade soovidega, dr.Ehala