refluks 17.03.08 / Toitumine ja ülekaalulisus

Külastaja küsib:

tere,mul on kaksteistsõrmikupõletik ja lisaks refluks kogu söögitoru ulatuses.võtan praegu nexium 40. Tean,et toitumine on väga tähtis aga ise ei oska päeva menüüd sellist teha mis aitaks.

Arst vastas:

Kristel Ehala-Aleksejev

dr Kristel Ehala-Aleksejev

Arst-toitumisterapeut

Tartu Ülikooli Kliinikum

Tere.
Individuaalsete soovituste andmiseks oleks vaja teda täpsemalt teie praegust menüüd. Üldisematest soovitustest võib öelda, et toodud probleemi korral tuleks eelistada kergelt töödeldud toitu (eelistatult hautamine, wokimine, jms). Toiduportsud ei tohiks korraga olla liiga suured, pigem võiks tõsta hoopis söögikordade sagedust. Maitsete puhul tuleks välistatada äärmused (liigne hapu, liigne teravus, jne). Enam kasutada kergelt töödeldud juur-ja aedviljatoite, sealhulgas suppe. Liha ja kala võiksid olla väherasvased. Ei soovita tarbida gaasilisi jooke.
Heade soovidega, dr.Ehala