Õnnetu 18.02.08 / Toitumine ja ülekaalulisus

Külastaja küsib:

Mul on viimastel kuudel eriliselt üles kerkinud seedehäired. toitun tervislikult, joon palju vett, liigun, aga iste on harv ja hulk on ebanormaalselt väike. Söön kuivatatud ploome, aprikoose, kiivit, joon keefirit.. ühesõnaga mida iganes olen kuulnud, et võiks seedimist korrastada. Aitab üheks päevaks ehk ja siis jälle kõik sama. Kalorite hulk, mida päevas tarbin on normis, aga kuna midagi välja ei tule, siis kaal ikkagi tõuseb vähehaaval. Perearst kirjutas mezym fortet ja mingit F tähega pulbrit, mis pigem ajab oksele kui WC.sse. See on hakanud mu igapäevast tööd ja elu segama ja muutunud juba kinnismõtteks- miks mu organism ei tööta normaalselt kui ma toitun õigesti. Ma ju saan aru, et asi pole õige kuigi arst naeratades ütleb, et ega iga päev ei peagi ennast kergendama. Mida ma võiks veel proovida?

Arst vastas:

Kristel Ehala-Aleksejev

dr Kristel Ehala-Aleksejev

Arst-toitumisterapeut

Tartu Ülikooli Kliinikum

Tere.
Tulge vastuvõtule ja vaatame kõigepealt teie praeguse menüü üle, ennem kui midagi otsustada. (tel: 533 18 008).
Heade soovidega, dr.Ehala