tere 21.01.08 / Toitumine ja ülekaalulisus

Külastaja küsib:

tere mul on ka kaaluga probleeme kunagi ma kaalusin 58-60 aga nüüd olen75 vahepeal olin 80 kg.ma hakkasin järsku kaalust juurde võttma vahepeal ma sõin ainult korra pääevas sest mul ei ole isu aga nüüd söön koguaeg olen kasutanud igasuguseid asju mis võiksid mul aidata kaalust maha võtta olen teinud ka trenni aga asjata nüüd olen hakkanud sööma tervislikumalt ja pole ka mingit märki mul on mingi raamat mis kirjutab mida tuleks süüa mis ei anna kaloreid ja rasvu mida ma paekasin tegema mul paha ennast vaadata peeglist vahest on tunne et mine okseda toit välja ..... ma ei meeldi ise endale enam ma ei ole rahul endaga aidake palun.....

Arst vastas:

Kristel Ehala-Aleksejev

dr Kristel Ehala-Aleksejev

Arst-toitumisterapeut

Tartu Ülikooli Kliinikum

Tere.
Vähene söögikordade arv, millele järgnes periood, kus kirjast lähtuvalt sõite pidevalt, on ilmselt teie kaalutõusu üks põhjustest. Selleks et kaalu normaliseerida tuleks eelkõige taastada normaalne toitumisrütm ja korrigeerida menüüd, nii et saaksite kätte kõik vajalikud toitained ega lülitaks toitumiskavast välja ühtegi olulist komponenti. Tulge vastuvõtule (registreerimine-533 18 008) ja vaatame, mida annaks teie praeguses päevamenüüs parandada.
Heade soovidega, dr.Ehala