toitumisprobleem 04.09.07 / Toitumine ja ülekaalulisus

Külastaja küsib:

Tere!
Olen 17-aastane neiu (pikkus 170cm, kaal 55kg). Tunnen muret ome tervise pärast. Minu päevane graafik on üpris kiire, korralikult toitumiseks ei jää aega. Õhtul koju jõudes (enamasti kell kaheksa-üheksa) saan alles rahulikult süüa. Olen üsna ablas ja söön siis korraga liiga palju. Pean saama ikka kõike, mida kodus parasjagu on. Suurt õgimist õigustan sellega, et päeval jäi söömata. Raske on pidama saada. Asi lõppeb siis, kui mul on toidust süda paha. Olen nii mõnigi kord toidu välja oksendanud. Kas on oht, et kui nii jätkub, võib tekkida toitumishäire?
Ette tänades.

Arst vastas:

Kristel Ehala-Aleksejev

dr Kristel Ehala-Aleksejev

Arst-toitumisterapeut

Tartu Ülikooli Kliinikum

Tere.
Lugedes üle teie toitumisrütmi, soovitan selles osas kindlasti midagi ette võtta. Usun, et kui oma päeva üle vaatate, leiate nii võimalusi ja aega toitumisharjumuste parandamiseks. Kirjeldatud elutempo juures peaks vähemalt hommikusöök paigas olema. Viimane olgu mitmekesine ning andku energiat kogu päevaks. Kindlasti ei piisa võileivast-paarist, et tagada oma organismile vajalikud energiavarud. Õhtused ülesöömised oksendamisega on aga tõsine märk ning sellest võivad ühel hetkel alguse saada tõsised tervisekahjustused.
Heade soovidega, dr.Ehala