Kas alternatiivmeditsiin võib lastele ohtlik olla?

Kas alternatiivmeditsiin võib lastele ohtlik olla?

Üha enam lapsevanemaid otsustab laste ravimisel täiend- ja alternatiivmeditsiini kasuks, arvates, et looduslikud vahendid on kahjutud ja ohutud.

Ent ajakirjas Archives of Childhood Diseases avaldatud värske uurimuse kohaselt on paljudel täiend- ja alternatiivmeditsiinis kasutatavatel rohtudel tugevad ja vahel isegi surmavad kõrvaltoimed, hoiatab WebMD.

Täiend- ja alternatiivmeditsiinis kasutatakse ravimeetoditena vitamiine, ravimtaimi ja eridieete.

Austraalias Melbourne'is asuva kuningliku lastehaigla lastearst MD Alissa Lim ja tema kolleegid kogusid ja analüüsisid andmeid täiend- ja alternatiivmeditsiiniga seotud kõrvalnähtude kohta, millest oli teatatud Austraalia pediaatria jälgimisüksustele ajavahemikus 2001. aasta jaanuarist kuni 2003. aasta detsembrini.

Kokku oli esitatud 39 teadet, mis muuhulgas hõlmasid nelja alla 16-aastase lapse surmajuhtumit. Kõige suuremas ohus olid rangele dieedile pandud väikelapsed ja lapsed, kelle kroonilisi haigusi raviti täiend- ja alternatiivmeditsiini, mitte tavameditsiini vahenditega. Uurimuse kohaselt suri üks epilepsiahaige laps pärast seda, kui epilepsiaravimite manustamise asemel püüti teda ravida alternatiivmeditsiini põhimõtete järgi.

„Vanemad peaksid olema kursis sellega, et nagu kõikide muude ravivõtete ja ravimite korral, nii võivad ka täiend- ja alternatiivmeditsiini meetodite rakendamisel ilmneda kõrvalnähud,“ märkis ta terviseuudiste portaalile WebMD. „Enne retseptiravimi muutmist või lapse vedelikutarbimise piiramist või dieedile panemist peaksid vanemad arstiga nõu pidama.“

MD Lawrence Rosen, New Jersey osariigi Oradelli lastehaigla lastearst ja Ameerika Lastearstide Akadeemia täiend- ja alternatiivmeditsiini osakonna juhataja, lisas, et täiend- ja alternatiivmeditsiini rakendamisviisid ja näidustused võivad riigiti erineda.

Kas see artikkel oli kasulik?

Jaga

 

1 kommentaari

huvituja
30.12.10 23:13
Ja miks ei ole tõlgitud kogu artiklit. Võetud on ainult n.ö. hirmutav pool, alternatiivikud kui potentsiaalsed surma kutsarid ja ära jäetud artikli teine pool, kus seda olukorda kommenterivad alternatiivmeditsiini esindajad, kes ühemõtteliselt ütlevad välja, et alternatiiv- ja täiendmeditsiin on TÄIENDravi, mida peab tegema koostöös oma arstiga. Sealt koorub huvitav situatsioon, muide, lapsevanemad ei konsulteeri arstidega, sest ei taha sattuda kriitika alla, täiendmeditsiini taunitakse, ei taheta teha koostööd. USA-s näiteks on alternatiiv- ja täiendmeditsiin riiklikul tasemel reguleeritud, et ei oleks kohta n.ö. nõidadel.
USA Alternatiiv- ja täiendmeditsiini seadus:
http://www.whccamp.hhs.gov/tc.html
-167
   
+205

Lisa kommentaar

Saada