Probiootikumidest võib lastele mõningast kasu olla

Probiootikumidest võib lastele mõningast kasu olla

Juhtiva meditsiinikontserni hinnangul on olemas tõendeid, et probiootikumid ehk „head“ bakterid võivad aidata mõningate lastel esinevate haiguste korral.


Viited: probiootikumid

Kontserni andmetel ei ole teaduslik tõendusmaterjal veel piisavalt ulatuslik, et propageerida probiootikume sisaldavaid imikutoite. Probiootikume ei tohiks anda lastele, kes on tõsiselt haiged, kirjutab Washington Post.

Hea tervise juures oleva inimese soolestikus elab umbes 500 erinevat bakterit ning selle kohta, millist rolli nad inimese tervise seisukohast mängivad, saadakse järjest rohkem teada. Ettevõtted on aastaid väitnud, et nende probiootikume sisaldavad tabletid, jogurtid, piimad ja mahlad mõjuvad hästi seedimisele ja immuunsüsteemile.

Värske uuringu ülevaates on võetud kokku tipptasemel teaduslike uuringute tulemused mõningate sellistes toodetes sisalduvate toimeainete kohta. Artiklis väidetakse, et viirustekkelise kõhulahtisuse algfaasis võetud probiootikumid võivad lühendada haiguse kestust muidu tervetel lastel.

Samuti aitavad probiootikumid hoida ära kõhulahtisust lastel, kes võtavad antibiootikume, kuna antibiootikumid võivad samuti vahel kõhulahtisust tekitada.

Teisalt on aga siiski vaja täiendavaid tõendeid enne, kui Ameerika pediaatriaakadeemia saaks soovitada probiootikumide kasutamist kõhukinnisuse, soole ärritussündroomi või Crohni tõve korral. Samuti ei ole piisavalt tõendeid, et soovitada ekseemi või astma ärahoidmiseks probiootikumide tarvitamist rasedatele või väikelastele.

Artikli autorite hinnangul võib tulevastes uuringutes ilmneda uusi kasutegureid. Ühel päeval võivad kasulikuks osutuda ka „prebiootikumid“ – ained, mis sisaldavad kiudaineid ja toitaineid, mis on probiootilistele bakteritele toiduks.


Kas see artikkel oli kasulik?

Jaga

 

Lisa kommentaar

Saada