Ravimid ohustavad lapsi rohkem kui kemikaalid

Ravimid ohustavad lapsi rohkem kui kemikaalid

Tervishoiuspetsialistid usuvad, et kodus ei varitse kõige suurem oht köögis kraanikausi all ega garaažis, vaid hoopis ravimikapis.

USA haiguste tõrje- ja ennetuskeskuse andmetel on 2/3 kõigist traumapunktis lõppevatest laste mürgistusjuhtumitest põhjustatud ravimite üleannustamisest, kirjutab HealthDay News.

Laste mürgistusjuhtumite üldarvus on ravimite üleannustamiste arv tegelikult kaks korda suurem kui nende juhtumite arv, kus mürgistuse on põhjustanud puhastusvahendid, putukamürgid, hügieenitooted ja muud toksilised olmekemikaalid.

Näib, et ravimid on lastele kättesaadavamad kui muud kodus leiduvad toksilised ained, märgivad mürgistuskeskuse asjatundjad.

„Kui keegi võtab regulaarselt mingit ravimit, jätab ta selle tavaliselt käeulatusse,“ selgitab apteeker ja Floridas Jacksonville’is asuva Florida mürgistusteabe keskuse juhataja Jay L. Schauben. „Kõik välja jäetud ravimid on aga ka lapse käe- ja haardeulatuses. Osa ravimeid meenutab komme. Mõned köhasiirupid sisaldavad lõhna- ja värvaineid ning maitsevad hästi.“

Ravimid, mille üledoosi lapsed kõige sagedamini saavad, on käsimüügiravimid, mis on Ameerika kodudes laialt levinud, märkis apteeker ja Pittsburghi ülikooli meditsiinikeskuse Pittsburghi mürgistuskeskuse juhataja Edward Krenzelok.

„Kõige tavalisem ravim, mida leidub igas kodus, on käsimüügi valuvaigisti,“ selgitas Krenzelok.

Salvid ja kreemid, köha- ja külmetusravimid, vitamiinid, allergiaravimid ning mao- ja soolestikuvaevuste leevendajad põhjustavad 21,5% laste mürgistusjuhtumitest.

Laste kaitsmiseks tuleb kõiki ravimeid – nii retsepti- kui käsimüügiravimeid – hoida lastele kättesaamatus kohas, lukustatud koduapteegis.

Kas see artikkel oli kasulik?

Jaga

 

Lisa kommentaar

Saada