Suvel satuvad lapsed arsti juurde peamiselt traumadega

Suvel satuvad lapsed arsti juurde peamiselt traumadega

Suviti pöörduvad noored patsiendid arstide ja haiglate poole enamasti traumadega, mis tulenevad aktiivsest liikumisest vabas õhus.

Tallinna lastehaigla juhataja Mall Riikjärve sõnul tuleb neil suvel tegeleda peamiselt mängides või liikudes saadud traumadega, kirjutab Tarbija 24. Peamised neist on põrutused, nihestused ja luumurrud. «Õnneks põletusi on sel suvel suhteliselt vähe olnud,» märkis ta.

Traumatoloogidel on koormus sageli just suviti kõrgem, kuna lapsed on rohkem väljas ja liikumises. Seetõttu tuleb ka rohkem õnnetusi ette. «Vaatamata sellele, et traumade profülaktikat on tehtud palju ja erinevates kanalites, päris ilma traumadeta läbi ei saa,» rääkis Riikjärv. Hooajalised kaebused valvetoas on erinevate löövete ja putukahammustustega patsiendid. Lisaks traumadele on suviti tegemist ägenevate haigustega, ka suveperioodil. Ta pani vanematele südamele, et nad hindaks kõiki situatsioone ja mõtleks, kuhu oma lapsi jätta või kaasa võtta.

«Igasugused liikumismängud, rattasõidud, puudel ronimised, kiikumised, batuudil hüppamised – kõik on seotud teatud riskimomendiga. Vanemad peavad neid võimalusi teadma ja lapsi hoiatama.»

Kas see artikkel oli kasulik?

Jaga

 

Lisa kommentaar

Saada