Hollandi arstid kutsuvad üles ümberlõikamist keelustama

Hollandi arstid kutsuvad üles ümberlõikamist keelustama

Hollandi kuninglik meditsiiniühing tegi ettepaneku keelustada noorte poiste valikuline ümberlõikamine, kuna see on meditsiiniliselt tarbetu ja rikub laste õigusi.

161 aasta vanune organisatsioon, kuhu kuulub üle 46 000 arsti ja üliõpilase, nimetas kõnealust operatsiooni „keha puutumatuse rikkumiseks“.

Ühing, mida tuntakse hollandikeelse lühendi KNMG all, tegi ettepaneku alustada arstide ja usuühingute vahel vastavasisulist dialoogi.

Enamik mitteraviotstarbelisi ümberlõikamisi tehakse Hollandis usulistel põhjustel. Hollandi pealinnas Amsterdamis suunatakse lapsevanemad, kes soovivad oma lapse vabatahtlikult ümber lõigata, väikesesse kliinikusse linnaosas, kus elab palju moslemeid.

„KNMG arvates on mõjuvaid põhjusi, miks mitteraviotstarbelised ümberlõikused seadusega ära keelata, kuid karta on, et siis hakatakse neid operatsioone tegema põranda all,“ vahendab Reuters ühingu seisukohta.

Ühes KNMG veebilehe rubriigis märgib ühingu esimees Arie Nieuwenhuijzen Kruseman, et ümberlõikamise taunimist pooldab umbes 80% ühingu liikmetest.

Maailma Terviseorganisatsiooni 2007. aasta aruande kohaselt lõigatakse kogu maailmas ümber umbes 30% meestest.

Kas see artikkel oli kasulik?

Jaga

 

Lisa kommentaar

Saada