Karskusliidu kampaania: rasedus peaks olema täielikult alkoholivaba

Karskusliidu kampaania: rasedus peaks olema täielikult alkoholivaba

Eesti Karskusliit käivitab jõulueelse teavituskampaania, mille eesmärk on rõhutada, et lapse ootamise periood peaks olema täielikult alkoholivaba. Ainus viis garanteerida, et laps ei saaks alkoholikahjustusi, on alkoholist hoidumine.

Alkoholi tarvitamine raseduse ajal põhjustab erinevaid kahjustusi vähemalt 1%-le Euroopa Liidu elanikest, mõjutades seega umbes 5 miljonit inimest. Tegemist on seega Euroopa Liidus sünnidefektide ja arenguhäirete juhtiva põhjusega, mis on samas 100% ennetatav.

“Sõnumi mõte on lihtne – mida iganes teeb last ootav ema, mõjutab ka tema kõhus olevat loodet. Tõenäoliselt tuleb üsna kergesti mõte, et mida see väike kogus alkoholi ikka ära teeb. Ei ole olemas tõestatud turvalist kogust alkoholi, mida võiks raseduse ajal ilma riskita juua. Ei ole ka turvalist perioodi raseduse ajal, millal võiks ilma loote tervist ohustamata alkoholi tarvitada. Kuna alkohol läbib platsenta väga kergesti ja loode ei ole veel emaga võrdväärselt varustatud alkoholiga toime tulema, saab loode alkoholi mõjust rängemalt osa, see mõju kestab tema organismis pikemalt kui ema organismis,” selgitab Eesti Karskusliidu esimees Lauri Beekmann.

Vaata videot siit:

Kas see artikkel oli kasulik?

Jaga

 

1 kommentaari

totu kuult
08.07.19 11:42
tere, postitusel
https://www.kliinik.ee/teemalehed/rasedus/aid-28429?

puudub kuupäev ja väidetav video pole nähtav

edu :)
-32
   
+30

Lisa kommentaar

Saada