Paljud rasedad salgavad suitsetamist

Paljud rasedad salgavad suitsetamist

Värske uurimuse kohaselt eitab umbes iga neljas raseduse ajal suitsetanud naine oma sellist käitumist. Teatud vanusegruppides, näiteks varastes kahekümnendates naistel võib see näitaja olla veelgi kõrgem.

USAs on tulevaste emade suitsetamine üks kõige kergemini ennetatav imikute haigestumise ja surma põhjus, märkis oma aruandes dr Patricia Dietz USA haiguste tõrje- ja ennetuskeskuse Atlanta haru reproduktiivtervise osakonnast.

Uurimuse eesmärk oli teha kindlaks, kui paljud rasedad ja mitterasedad suitsetajad vanuses 20–44 eluaastat varjavad terviseküsimustiku täitmisel oma harjumust, vahendab Reuters.

Kuidas aga vääradele vastustele jälile saadi? Naistelt võetud vereproovides määrati vere kotiniinisisaldus: tegemist on nikotiini lagunemisel tekkiva ainega, mis annab märku kokkupuutest sigaretisuitsuga. Uurimuses osales 994 rasedat ja 3203 mitterasedat naist.

Lõppkokkuvõttes olid aktiivsed suitsetajad 13% rasedatest ja 30% mitterasedatest. Rasedad suitsetajad suitsetasid keskmiselt 11 sigaretti päevas ja mitterasedad pea 14 sigaretti päevas.

Vastavalt uurimusele salgasid oma suitsetamisharjumust mitterasedatest palju enam just rasedad naised ehk vastavalt 9% ja 23%, kuid neid reetis vere kotiniinisisaldus.

Mitmetel põhjustel – millest üks on see, et raseduse ajal lõhustab organism kotiniini tavalisest kiiremini – oletasid teadlased, et uurimistulemused näitavad suitsetamist salgavate rasedate arvu tegelikust väiksemana.

Nii rasedate kui mitterasedate suitsetajate hulgas salgasid selle harjumuse kõige suurema tõenäosusega maha naised vanuses 20–24 eluaastat ja need, kellel oli ainult põhiharidus.

Kas see artikkel oli kasulik?

Jaga

 

Lisa kommentaar

Saada