Raseduseaegne rahutute jalgade probleem hakkab tõenäoliselt kimbutama ka tulevikus

Raseduseaegne rahutute jalgade probleem hakkab tõenäoliselt kimbutama ka tulevikus

Uurijad avastasid, et naistel, kes kannatavad raseduse ajal rahutute jalgade sündroomi käes, on suurem risk kogeda sama ka tulevaste raseduste ajal või suurem oht, et sellest kujuneb tulevikus välja krooniline probleem.

Rahutute jalgade sündroom tekitab jalgades ebamugavustunde. Sündroomi sümptomid halvenevad tavaliselt öösel ja muutuvad vanusega raskemaks. Üldjuhul aitab jalgade liigutamine sümptomeid leevendada, vahendab HealthDay News.

Itaalia teadlased kaasasid oma uuringusse 74 naist, kes olid raseduse ajal kõnealuse probleemiga kokku puutunud, ja 133 naist, kellel see kogemus puudus. Kuus ja pool aastat hiljem esitati naistele küsimusi selle sündroomi sümptomite, uute raseduste, muude haiguste esinemise ja kasutatud ravimite kohta.

18 naisel (24%), kes olid raseduse ajal kõnealuse sündroomiga kokku puutunud, esines sama probleemi ka uuringu lõpus. Võrdlusrühmas esines uuringu lõpus rahutute jalgade sündroomi sümptomeid 10 naisel (8%).

Ajakirja Neurology 7. detsembri väljaandes avaldatud uuringust ilmnes, et umbes 60% naistest, kellel esines sündroomi esimese raseduse ajal, esines seda ka järgmiste raseduste ajal. Teises rühmas oli sama näitaja 3%.

„Tegemist on esimese pikaajalise uuringuga, milles käsitletakse rahutute jalgade sündroomi esinemise võimalikke seoseid raseduse ajal, hiljem ning järgmiste raseduste ajal,“ märkis uuringu autor dr Mauro Manconi Milanos asuvast Vita-Salute ülikoolist Ameerika neuroloogiaakadeemia pressiteates.

„Kui naine kogeb rahutute jalgade sündroomi raseduse ajal, kaob probleem enamasti siis, kui laps on sündinud. Meie uuringu tulemused näitavad aga, et sündroomi kogemine raseduse ajal on märkimisväärne riskitegur, mis võib tingida selle sündroomi kroonilise vormi väljakujunemise või selle ilmnemise tulevaste raseduste ajal,“ lisas Manconi.

Kas see artikkel oli kasulik?

Jaga

 

1 kommentaari

Helen
23.03.15 17:29
Mis leevendab rahutuid jalgu et magada saaks?
-208
   
+245

Lisa kommentaar

Saada