Pillide asemel rasestumisvastane geel?

Pillide asemel rasestumisvastane geel?

Asjatundjad tutvustasid värskeid uuringutulemusi naha kaudu imenduva rasestumisvastase geeli kohta, mille toime on sarnane beebipillide omaga.

Kord päevas kasutatav geel sisaldab täpselt samasuguse toimega rasestumist takistavaid hormoone nagu suukaudsed vahendid, vahendab BBC.

Algsete uuringute kohaselt on geel tõhus ega põhjusta selliseid beebipillidele iseloomulikke kõrvalnähtusid nagu kaalutõus ja vistrikud.

Kiiresti imenduvat geeli, mis ei jäta nahale mingisuguseid jälgi, võib kanda kõhule, reitele, käsivartele või õlgadele.

Asjatundjate sõnul sobib see ka imetavatele naistele, sest ei häiri erinevalt kombineeritud pillidest piimaeritust.

Uuringut, milles osales 18 kahekümnendates ja kolmekümnendates eluaastates naist, juhtis dr Ruth Merkatz New Yorgis asuvast mittetulunduslikust uurimisinstituudist Population Council.

Uuringu käigus tehti kindlaks, et optimaalne päevane geelikogus on 3 mg.

Ükski uuringus osalenud naistest ei rasestunud seitsme kuu jooksul, mil geeli kasutati. Hormooniuuringud näitasid, et geel pärssis munarakkude valmimist munasarjas.

Dr Merkatz sõnas: „See väikesemahuline uuring näitas, et geel toimib tõhusalt.

Tegu on küll vahendiga, mis on alles väljatöötamise algusjärgus, kuid edaspidi on plaanis selle katsetamisse kaasata palju suurem arv naisi.“

Teadlaste sõnul võib sellest saada alternatiiv beebipillidele, mida ainuüksi Ühendkuningriigis kasutab enam kui kolm miljonit naist.

Ühendkuningriigi pereplaneerimise liidu teabejuht Natika Halil märkis: „Iga uus toode, mis laiendab rasestumisvastaste vahendite valikut ja aitab vältida soovimatuid rasedusi, on väga tervitatav.“

Kas see artikkel oli kasulik?

Jaga

 

Lisa kommentaar

Saada