Raseduse ajal tohib mõõdukalt kohvi juua

Raseduse ajal tohib mõõdukalt kohvi juua

Paljud rasedad naised jätavad oma menüüst välja kofeiini kohe, kui on lapseootuses kindlad, kartes, et igapäevane kohvijoomine võib suurendada nurisünnituse või enneaegse sünnituse ohtu.

Kuid Ameerika ämmaemandate ja günekoloogide ühingu (American Congress of Obstetricians and Gynecologists, ACOG) uus seisukohavõtt peaks selliseid kartusi hajutama. Ühing teatab, et mõõdukas kofeiinikogus – alla 200 mg päevas – ei suurenda nurisünnituse või enneaegse sünnituse ohtu, vahendab WebMD.

„Naised on aastaid kuulnud vastakaid arvamusi selle kohta, kas kofeiin on raseduse ajal lubatud või mitte,“ sõnas pressiteates arst ja ACOG-i sünnitusabikomisjoni esimees William H. Barth juunior (MD). „Pärast kõigi olemasolevate uuringuandmete analüüsimist jõudsime järeldusele, et igapäevane mõõdukas kofeiinitarbimine ei mõjuta kuigivõrd raseduse katkemise või enneaegse sünnituse ohtu.“

Üldjuhul võrdub 200 mg kofeiini 350 ml kohviga, kuid kohvisõbrad peaksid meeles pidama, et kohvijookide kofeiinisisaldus võib suuresti erineda olenevalt nende valmistamise viisist.

Teadaande kohaselt annab 230 ml kofeiini sisaldavat teed või 350 ml karastusjooki üldjuhul alla 50 mg kofeiini ja umbes 50 g šokolaaditahvel alla 35 mg kofeiini.

Eelnevalt kirjeldatud seisukohale jõuti, kui analüüsiti hiljutisi uurimusi kofeiini mõju kohta rasedusele. Lisaks uurisid teadaande autorid, kuidas mõjutab kofeiin emakasisese kasvu pidurdumise riski lapseootuse ajal. Kuigi ei leitud kindlaid tõendeid selle kohta, et kofeiin suurendab seda riski, mainitakse värskes teadaandes, et kõnealune seos vajab põhjalikumat uurimist.

Kas see artikkel oli kasulik?

Jaga

 

Lisa kommentaar

Saada