Kui tihti peaks käima naistearsti juures?

Kui tihti peaks käima naistearsti juures? Foto: iStock

Millal sa viimati naistearsti juures oma tervist kontrollimas käisid? Kliinik Elite naistearst dr Deniss Sõritsa tuletab meelde, et seda tuleks teha korra aastas.

Kord aastas võiks iga naine külastada naistearsti, et kontrollida end nii suguhaiguste kui ka põletike osas, oluline on ka regulaarne günekoloogiline läbivaatus, soovitab Kliinik Elite naistearst Postimehe naisteportaalis

Korra aastas võiks teha ka põletikuanalüüsi ehk KOH-testi.

Oluline on ka vaginaalne ultraheli, et vaadata emakat ja munasarju, et veenduda, et kõik on normis, emaka struktuur ja asend normipärane, pole anomaaliad ja tsüste. Günekoloogilise läbivaatuse kaudu saab arst hinnata, kas toimunud on muutusi, kas on viiteid haigusele/põletikule.

Iga naine võiks külastada günekoloogi kord aastas ja teha PAP-testi iga kahe aasta tagant, kui arst pole soovitanud teisiti. Naine peaks kontrollima iga kolme aasta tagant ka rindu. Kui naine tunneb alakõhus valu, tekkinud on valu urineerimisel, menstruatsioonid on vererohked, ebakorrapärased ja valulikud, siis ka need on põhjused, miks kohe pöörduda naistearsti poole. 

Kui naine tunneb kipitust, ebamugavustunnet või on muid kaebusi, tuleks samuti pöörduda naistearsti vastuvõtule, kuna need sümptomid võivad viidata suguhaigustele, mis võivad mõjutada ka edasist viljakust ja tekitada lausa viljatust.

Kas see artikkel oli kasulik?

Jaga

 

Lisa kommentaar

Saada