Põves näriv valu 16.06.05 / Reumatoloogia

Külastaja küsib:

Tervist. Kuna minu perearst hetkel puhkusel siis tundub et ehk saan Teilt kiiremini nõu. Mure järgmine et mul on viimase kolme aasta jooksul tehtud kolm artroskoopiat (viimane september 2004) ja nüüdseks on eemaldatud mediaalne menisk. Aga põlvevalu on jätkuv ja läheb järjest hullemaks. Eriti hull on hommikul jala peale astuda - põlves on terav valu mis päeva peale annab järgi. Samuti sundasendis olemine - põlve tekib näriv valu - nagu hiired oleks pesa teinud. Valuvaigistid - Ibuprofen ega ka Diclofenac ei aita, bioglükosamiini võttes annab põlv endast kogu aeg märku ja teeb veel hullemaks. Kas on äkki tegu reumaatilise probleemiga?

Arst vastas:

dr Kati Otsa

Reumatoloog

Erakliinik Reumed, Tallinna Keskhaigla reumatoloogia osakond

Tere!
Raske öelda. Kolm korda artroskopeeritud põlv on selgelt traumeeritud põlv ja ei saagi olla normaalne. Kindlasti tekib sellises põlves sekundaarne osteoartroos.
Põletikulise liigesprotsessi välistamiseks peaks tegema täiendavad vereanalüüsid.

Kas see arutelu oli kasulik?

Nõuanded teemal: Reumatoloogia

andke palun nõu

Tere,
Olen 26 aastane, üldiselt hea tervisega naine.
Hommikul peegli ees end kammides tundsin järsku tugevat, selga läbivat valu, mis jäi püsima. Valu on selja poolt läbi rindkere tulev ja ...

Vastas dr Kati Otsa

Tere!
Tundub pigem neuroloogilise probleemina. Reumatoloogilised haigused ei hakka ootamatult ja mingi vale liigutuse järgselt.

Loe edasi


Vaata kõiki nõustamisi

Küsi foorumist

Küsi