valu suures varbas 18.05.05 / Reumatoloogia

Külastaja küsib:

23.a. naine. Pikemat aega on valu suures varbas. Nüüd kui hakkasin trennis käima, läks asi päris hulluks: varvas ja labajalg läksid paiste, sinakaslillat värvust ja ääretult valus.
Perearst käskis määrida fastumgeeliga ja kasutada ibuprofeeni.
Eitas podagra võimalust. Ütles, et küllap traumast. Kuid varvas oli haige ju enne trennis käimist.
Tean üht teist noort naist, kellel olid samuti müstilised valud suurevarba liigeses. Uuriti ja raviti, kuid lonkama jäigi.

Arst vastas:

dr Kati Otsa

Reumatoloog

Erakliinik Reumed, Tallinna Keskhaigla reumatoloogia osakond

Tere!
Kas Rö-pilt on tehtud? Kas analüüse on tehtud? Kui valu ja turse püsivad, siis tuleb kohe reumatoloogi poole pöörduda.