valuvaigisti 14.02.05 / Reumatoloogia

Külastaja küsib:

Tere!
N, 60 a. Vereanalüüsid ei näita mingit põletikku. Pidev öine, mõnikord rändav valu parema jala põlvepealsest kuni varvasteni. Enamasti põlves. Pole paistetust ega punetust. Põlvele on tehtud artrosk. op - meniskirebend. Perearst saatis reumatoloogi juurde, sealt saadeti ortopeedi juurde, sealt neuroloogi juurde, kus soovitati minna reumatoloogi või ortopeedi juurde. Rohkem ei taha raisata arstide aega. Kuigi rö ei näita ( "kerged viited artroosile" 2 a tagasi), on öeldud põhjuseks artroos. Valuga olen harjunud. Jõudsin ära tarvitada reumatoloogi kirjutatud Vioxx-i, Celebrex-i jätsin pooleli, nagu soovitati. Ma ei soovi arvuti kaudu saada diagnoosi, aga kas võiksite soovitada retseptita rohtu? Kas Co-codamol võiks valu ära võtta, et saaks öösel magada? Või Ibuprofen. Ja kas mõnda neist peaks siis võtma veidi pikemat aega või ainult siis, kui valutab? Iga päev sõtkun jalgratast ja teen muid harjutusi.
Tänan!

Arst vastas:

dr Kati Otsa

Reumatoloog

Erakliinik Reumed, Tallinna Keskhaigla reumatoloogia osakond

Tere!
Võibolla peaksite jalgratta sõtkumises veidi vahet pidama.
Ostke glükoosamiini ja tarvitage seda päris pikalt. Valuvaigistiks sobib Ibuprofen väga hästi, kui ta just "mao peale ei hakka". Ärge teda tühja kõhu peale võtke.

Kas see arutelu oli kasulik?

Nõuanded teemal: Reumatoloogia

artiit, artroos

Tere, tahtsin küsida, mis vahe on artroosil ja artriidil? Kas artriidi valu vaigistamiseks mõeldud ravimeid võib kasutada ka artroosi puhul.
etttänades,
Jane

Vastas dr Kati Otsa

Tere!
Artriit on liigese PÕLETIK, artroos on nn. "kulumishaigus" ehk kõhre kvaliteedi muutus. Ka liigeskahjustuse mehhanism on nende haiguste puhul erinev. Kaugelearenenuna hävitavad liigese mõlemad ...

Loe edasi


Vaata kõiki nõustamisi

Küsi foorumist

Küsi