selg 09.02.05 / Reumatoloogia

Külastaja küsib:

Tere!
Minu mehel on tihti seljavalu ja ta on veendunud, et arstid ei oska teda aidata (käis korra arsti juures, sealt määrati massaaž, mis head ei teinud). Valud algasid juba esimeses kooliastmes ja harilikult aitab antuke selja "lükkamine" - kätega tugevalt mööda selgroogu ülespoole lükates käivad tugevad nõksud, pärast lükkamist võib hakata natuke parem.
Mõnikord võib olla päris tükk aega rahulik (ligi kuu ei kurda üldse), siis jälle kuu aega järjest nii valus, et midagi tõsta ei saa ja magada-istuda ei ole hea. Valuvaigistid eriti ei aita. On olnud ka selliseid juhtumeid, et ta ei suuda voodist üles saada hommikul. Enamasti halvendab olukorda pikk istumine ebamugavas asendis. Praegu tundub, et külma autosse istumine on sellekordse ägenemise taga.
Küsimused on sellised - kas üldse tohib niimoodi "lükata" või võib see hullemaks teha pikas perspektiivis? Kas on mõtet arsti juurde minna, kas on lootust, et leitakse lahendus ja abi?

Arst vastas:

dr Kati Otsa

Reumatoloog

Erakliinik Reumed, Tallinna Keskhaigla reumatoloogia osakond

Tere!
Kindlasti peaks minema arsti juurde. Kas seljast on viimasel ajal üldse Rö-pildid või kompuuteruuring tehtud? Sellest "lükkamisest" ei oska hetkel midagi arvata, kuna ei tea, millega on tegu.

Kas see arutelu oli kasulik?

Nõuanded teemal: Reumatoloogia

selg teeb haiget

Selg on valutanud aegajalt mõne aasta.Perearst on vaid käskinud võimelda.Nüüd pääsesin ise eriarsti juurse ja arst lasi minu seljast pildi teha.
Leiti et mul on varajane OA.Olin arsti juures olles ...

Vastas dr Kati Otsa

Tere!
See on osteoartroos. Närviminekuks ei ole põhjust. Tegemist on kõhre muutustega, mis võib ka valulikkust põhjustada. Tarvitage pikema aja jooksul glükoosamiini ja võimlemine ON oluline.

Loe edasi


Vaata kõiki nõustamisi

Küsi foorumist

Küsi