Ravivõimlemine 12.08.04 / Reumatoloogia

Külastaja küsib:

Tere suve! Huvitab mind selline asi - tohter määras valutava õla ja käe jaoks ravivõimlemise. Proovisin - jube valus oli, pisarad tulid silma. Kas uskudes arsti ja treenerit, läheb valu edaspidi tõesti väiksemaks või mida teha, et ennast mitte ravivõimlemisel piinata? Hetkel tundub küll, et ei taha ise endale rohkem haiget teha - niigi on valus...

Arst vastas:

dr Kati Otsa

Reumatoloog

Erakliinik Reumed, Tallinna Keskhaigla reumatoloogia osakond

Tere!
Kindlasti soovitan ma võtta teil lisaks võimlemisele ka ravimit. Näit. Diclophenac v.m. (või apteegis vabamüügil on Ibuprofen - võtke 3 x 400 mg)
Lisaks aitab väga hästi õlasüst ( teeb reumatoloog). Kui valu on medikamentidega maha võetud, siis saate ka õigemini võimelda, sest pole segavat lihaspinget, mida tingib pidev valu liigutustel. Pikas perspektiivis on võimlemine muidugi paranemise seisukohalt väga oluline, kuid eelkõige on vaja valu leevendada.