Valu vasakul pool 09.08.04 / Reumatoloogia

Külastaja küsib:

Tere! Ei tea kas olen õiges kohas aga see vist viimane koht kuhu pole pöördunud.Nimelt mitu kuud tagasi hakkasin tundma,et rinnas(õigemini nagu rinna peal) hakkas valutama.Nagu kaenla all ka.Pitsitas ja oli rinnus nagu surumistunne.Tehti EKG ,arst väidab et korras.Läks aeg edasi.Tundsin et vasak käsi nagu liiguks vähem kui parem,nagu oleks kinni.Perearst suunas taastusravisse,käisin 10x ravivõimlemas,ujumas,siis 5x massaaziz sest rohkem ei kannatanud,valud läksid hullemaks veel.Terve selg valutas.Aga valu püsis endiselt.Uuesti läksin perearsti juurde,ta saatid mind koormustesti südamega,mis oli ka korras.Valu oli juba selle aja peale edasi läinud.Nüüd hakkas ta valutama juba terves vasakus käes,õlas,torkis südames ja selja taga abaluu all,istumisegaväsib selg ära.Läksin nõelravisse,sain 3x kuna arst läks puhkusele.Aga mu valud ikka püsivad.Nõelravi arst kirjutas xanaxit ja cipralexi,et äkki närvidest,võtan neid aga tulemusteta.Ühel valuperioodil kui kõik kuumas sees,käisin kiirabis,tegid valuvaigistava süsti,vereproovi,mis oli korras ja saadeti koju.Istun siin praegu ja ikka kõik need kohad kuumavad ja valutavad,käsi oleks nagu paistes.Näha pole aga tunda on.Asi läheb nagu iga päevaga hullemaks.Hirm lihtsalt tekib juba selle valu ees ja öösel tihti peale ärkan sellepärast üles ja lihtsalt nutan,hakkab tõesti korra kergem.Äkki oskate öelda,mis arsti juurde pa peaks pöörduma ja mis viga võiks olla.Olen 28.aastane aga enam ei tunne millegist rõõmu sellepärast.Ja töö on arvuti taga ja kaelalihased on ka ikka pidevalt pinges.Palun andke head nõu.Jään huviga ootama ja loodan et saan abi.Tahan sellest närivast valust lahti saada.Käisin eile ujumas ja siis peale seda tunnengi et asi nagu läks hullemaks.Äkki sain külma .
Ilusat suve jätku

Arst vastas:

dr Kati Otsa

Reumatoloog

Erakliinik Reumed, Tallinna Keskhaigla reumatoloogia osakond

Tere!
Pöörduge eelkõige neuroloogi juurde. Ilmselt oleks vaja mõni närvijuure blokaad siin teha. Lisaks poleks paha ka lülisammast veidi põhjalikumalt uurida.

Kas see arutelu oli kasulik?

Nõuanded teemal: Reumatoloogia

roiete vaheliste lihaste põletik

Vasakul pool on pidev terav valu, vahepeal on tunne et õhust jääb puudu. hommikul ei ole aga lõunaks on palavik 37,2 kraadi. Küsimus kas see on roiete vaheliste lihaste põletikust tingitud? Aitähh!

Vastas dr Kati Otsa

Tere!
Tõesti ei tea öelda! Vasak pool on lai mõiste ja patsienti ning mitmeid uuringuid nägemata pole siin võimalik midagi öelda. Võibolla on hoopis pleuriit? Perikardiit? Võimalusi palju. Interkostaalneuralgia ...

Loe edasi


Vaata kõiki nõustamisi

Küsi foorumist

Küsi