röntgen 20.07.04 / Reumatoloogia

Külastaja küsib:

Diagnoos:Osteochondrosis cervic
Kaelalordoos lamenenud.C3-C7 lülivahemikud kitsenenud.C3-C4 lülikehadel posterioolselt marginaalsed osteofüüdid mis ulatuvad lülisamba kanalisse.
C3-C6 procspinosused hüpoplastilised..(mitte kui midagi ei saa aru):((
Olen järjekorras arstile kuid sooviksin teada mis mind ees ootamas on.
Eelnev jutt oli mu kaelast aga kõik mu liigesed on valulikud ja veresete kõrge.
Päikest Teile!

Arst vastas:

dr Kati Otsa

Reumatoloog

Erakliinik Reumed, Tallinna Keskhaigla reumatoloogia osakond

Tere!
Tegemist on lülisamba kaelaosa artroosiga. Ilmselt on sarnased muutused ka mujal lülisambas ( alaselg). Artroos ei piirdu ainult lülisambaga vaid haarab tavaliselt paljusid liigeseid. Seega võib probleeme olla ka muude liigeste poolt. See haigus ei anna aga veresette kiirenemist. Tegu ei ole põletikulise haigusega, vaid kõhre ainevahetushäirega. Kõhr muutub ja laguneb. Soovitav on ravikehakultuur(spetsiif. harjutused), glükoosamiini preparaadid ja vajadusel valuvaigisteid. ) SR ( veresete) tõusu põhjust peaks otsima mujalt.

Kas see arutelu oli kasulik?

Nõuanded teemal: Reumatoloogia

valutavad põlved

Tere doktor! Mul valutavad juba aastaid põved. Olen 40-aastane naine. Olen käinud reumatoloogi jutul, nüüd saab ju ainult perearsti suunamisega. Põleveliigestes on diagnoosituid kõhrede kulumine, mida ...

Vastas dr Kati Otsa

Tere! Ilmselt on siin tegu gonartroosi e. põlveliigeste artroosiga. Ravi määrab reumatoloog. Hiljem, korduvaid retsepte saab ka kirjutada perearst.

Loe edasi


Vaata kõiki nõustamisi

Küsi foorumist

Küsi