karpaalkanali sündroom 15.05.04 / Reumatoloogia

Külastaja küsib:

Tere

Olen 50aastane naine.Töötan arvutiga.Juba 5 kuud ravitakse mul nn. karpaalkanali sündroomi..Paraku pole mingit paranemist märgata.OLen määrinud kõikvimalike salvidega(Voltaren,Ibobrofen)Võtnud tablette(Vioxx),saanud magnetravi ja ravivõimlemist.Tolku mitte üks raas,pigem läheb asi hullemaks.Parema käe pöidla liikuvus on jäänud päris kehvaks.Piinama on hakanud ka torkavad valud mõlemis käes ja sõrmedes.Kui tehti pilt labakätest siis reümatoidartriiti ei diagnoositud,samuti ei näidanued seda vere analüüs.Nüüd ähvardab töölt koondamine.Olen lausa ahastuses.Porgandei,kartuleid koorida on valus.Sain sõbrannalt kasutada Vitafoni.Olen seda üks nädal kasutanud kus membraanid on 90* se nurga all.Tulemusi pole.Aiamaal põllutöö ootab.Suurt midagi teha ei julge,sest eelmine aasta pärast esimest tõsist aiatöid valutas parem käsi öösel hirmsasti kuni küünalnukini välja terve kuu.Aitas ainult kapsalehe kompress sest neuroloog ei osanud midagi öelda.Äkki oli juba siis karpaalkamali probleem Nüüd olen juba terve kuu ENMG kabineti järjekorras.(Mida see uuring üldse tähendab)Kas on üldse võimalik käsi korda saada.
OLen Teile vastuse eest ülimalt tänulik

Arst vastas:

dr Kati Otsa

Reumatoloog

Erakliinik Reumed, Tallinna Keskhaigla reumatoloogia osakond

Tere!
Väga hästi aitab teatud hormonaalne süst karpaalkanalisse. Kui haigus on pikemalt kestnud, siis tuleb süsti korrata. Kui siis ikka abi ei ole või abi on lühiajaline, siis on ravi kirurgiline. Süstivad reumatoloogid kui ka neuroloogid.
Opereerivad neurokirurgid. Pöörduge spetsialisti poole ja saate abi. Miks kannatada? Tegu on lihtsalt ravitava haigusega, kuid salvid-tabletid-soojendused siin tõesti ei aita.

Kas see arutelu oli kasulik?

Nõuanded teemal: Reumatoloogia

fibromüalgia?

Tere,
olen 32.a. naine ja oma valusid kurtnud nii perearstile kui neuroloogile. Esimene ütles, et mõtlen end haigeks, teine saatis õlavalu pärast (mis kõige kauem) karpaalkanali uuringutele. Õla-ja ...

Vastas dr Kati Otsa

Tere!

Fibromüalgia võiks see küll olla. See on laialdase valu sündroom, mis seotud unehäirete ja sageli varjatud depressiooniga. Raviks tritsüklilised antidepressandid.
Fibromüalgiat ...

Loe edasi

kas ikka tõesti reumatoidartriit

Tere dr.Otsa,

olen 29 a. naine. liigesevaegused tekkisid raseduse alguskuudel. Esimene diagnoos, mis reumatoloog andis oli sklerodermia, see aga võeti kiiresti maha. Diagnoos asendati reumatoidartriidiga ...

Vastas dr Kati Otsa

Tere!
Tavaliselt reaktiivne artriit paraneb ja ei kesta 6 aastat. Ilmselt on siin ikka mingi muu põletikuline liigeshaigus. Pöörduge kindlasti reumatoloogi juurde.
Kui vaevused püsivad, siis ...

Loe edasi

reumatoloogia

Kuikäed surevad ja on diagnoositud karbaalkanali ummistus on siis näidustatud operatsioon. mulle on tehtud ainult elektriravi see on mõneks nädalaks käte valu vähemaks läks aga siis kordus kõik .Mida peaks ...

Vastas dr Kati Otsa

Tere!
Karpaalkanali sündroomi puhul tehakse karpaalkanali siseseid süste enne kui hakatakse opereerima. Sellised süstid aitavad väga hästi ja sageli kaob operatsiooni vajadus täielikult.

Loe edasi


Vaata kõiki nõustamisi

Küsi foorumist

Küsi