valu seljas 05.05.04 / Reumatoloogia

Külastaja küsib:

tere! Olen 50 aastane naine, töötan raamatupidajana, nii et suurem osa ajst on arvuti taga sundasendis. Kuna tööruumi temp on alla igasugust normi, hommikul 10-11 kraadi ja päevaltõseb puhuri toimel 18ni, siis olen pikema aja väletl külmetanud. jalad külmetasuid iga päev 8 tundi. Algul jäi kurk valusaks, kõik hambad valutasid, siis lõi valu vasakule poole selga. Alates õlast kuni tagumikuni välja. 2 ööd magasin istuli, kuna pikali olla ei saanud, selja nahk oli valus ja seljas tokis. Köhatamisel ja kõvasti hingamisel oli nii valus, et piss tuli püksi. valu annab ka vasakusse jalga kuni sääremarjani välja ja nüüd ka kätte. Käsi ja jalg annavad jälle tunda kui kõnnin.Valu liigub mööda kätt igale poole. PereArst kirjutas Dolmen ja Diclofenaci 3 süsti. Täna on kolmas päev ravi algusest aga ma ei tunne , et midagi muutuks. Ainult selg ei ole enam nii valus ja saan magada inimese kombel pikali , kuigi selg on ikka valus ka köhatamisel. Tunda annab selg just pikali olles.Istuda saan teatud asendis. Hommikuti läheb hulk aega , enne kui liikuma saan. Kõik kondid on valusad.
Tänan tähelepanu eest.
Patsient

Arst vastas:

dr Kati Otsa

Reumatoloog

Erakliinik Reumed, Tallinna Keskhaigla reumatoloogia osakond

Tere!
Kaebusi on palju ja erinevaid. Kindlasti on siin töötingimustest tingitud vaevused. Siiski, ilma lisainformatsioonita ( patsendi läbivaatus, analüüsid, selja pilt jm.) ei saa siin midagi kindlat öelda.

Kas see arutelu oli kasulik?

Nõuanded teemal: Reumatoloogia

väike valu seljas... kui sirgelt seista

mida teha kui üks ülg on ära vajunud ja selle pärast ka selg kõver. viimasel ajal on tekkinud selga valu ja ma ei saa selga enam normaalselts sirgeks ajada. tähele panin alles siis kui valu tekkis. valu ...

Vastas dr Kati Otsa

Tere!
Kui vana Te olete?
Rühi ravi sõltub väga palju vanusest. Raviks on väga järjekindel ÕIGE võimlemine ja harjutused peab selgeks õppima spetsialisti juhendamisel.

Loe edasi


Vaata kõiki nõustamisi

Küsi foorumist

Küsi