Valu labajalas 30.03.04 / Reumatoloogia

Külastaja küsib:

Tere!
Mul on selline küsimus.Olen 35 aastane naine,mul on pikemat aega valus parema jala talla alt.Ei valuta mitte kand ega päka alt,vaid jalalaba võlvi alt.Kui ma näpuga vajutan talla alla ,siis on valus.Vasakul labajalal sellist asja pole,et katsudes oleks valus.Eriti annab tunda,kui toas sokkis käia ja jalg jutub just astuma ukse lävepaku keskele,siis on valus.Olen määrinud seda kohta Fastum geeliga,on natuke leevendanud ka valu,olen ka masseerinud.Kas te oskate öelda,mis see olla võiks.
Kersti
Kuna kirjutan esimest korda,siis ei tea ma ,kust vastuse saan.

Arst vastas:

dr Kati Otsa

Reumatoloog

Erakliinik Reumed, Tallinna Keskhaigla reumatoloogia osakond

Tere!
See on ilmselt plantaarfastsiit ehk tallaaluse k66luselise lestme p6letik. Tekib tavaliselt mingi ylepinge tagaj2rjel. Kaasneb sageli ka mitmete reumaatiliste haigustega (tyypiline reaktiivne liigesp6letik), kuid siis valutavad ja on turses ka mitmed liigesed. Fastum geeliga v6ite edasi m22rida. Valu kaob ykskord ise, kuid v6ib v6tta aega kuid.

Kas see arutelu oli kasulik?

Nõuanded teemal: Reumatoloogia

valus mügarik vasakus labajalas

Tere!
Olen 47.a. naine, liigesed on hakanud paari viimase aasta jooksul õige pisut suurenema. Puusad, põlved, sõrmed, varbad ei ole valutanud, küünarnukid haruharva annavad tunda. Ent nüüd nädalapäevad ...

Vastas dr Kati Otsa

Tere!
Võimalik, et siin on tegu artroosiga. Soovitan määrida näit. Fastum geeliga. Kui valu ei möödu, siis pöörduge reumatoloogi poole.

Loe edasi

Osteoartroos

Tere, olen 20-aastane professionaalne baleriin M. Kahe kuu valtel tunnen vaga tugevaid valusid vasakus labajalas. Arvan, et porutasin seda laval, kui maandusin suurelt huppelt. Alguses koige suurem valu ...

Vastas dr Kati Otsa

Tere!
Käisite mu vastuvõtul just....
Ravime ja püüame asjast jagu saada!

Loe edasi


Vaata kõiki nõustamisi

Küsi foorumist

Küsi